Energooszczędne pompy ciepła

Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Sektor instalacji grzewczych ciągle rozwija się w energicznym tempie. Tworzone są nowoczesne energooszczędne urządzenia, które odzyskują ciepło z otaczającego nas otoczenia. Nawet nie nie myślimy o tym co obecnie może stanowić źródło ogrzewania Znakomitą alternatywą dla standardowych systemów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To rozwiązanie może być wykorzystywane w nowym, jak i standardowym budownictwie, przynosząc domownikom idealne warunki cieplne i znaczne oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w przeróżnych modelach (zależnie od sposobu odzyskania ciepła) i w często skrajnych propozycjach cenowych (zależnie od zastosowanej technologii). Najczęściej producenci dbają o to, aby pompy ciepła były ergonomiczne i kompaktowe, by nie zabierać zbyt dużej przestrzeni w domu. Większość tych urządzeń pracuje w cichym trybie, co jest dodatkowym, ważnym walorem. Najważniejsze jest jednak, iż jakakolwiek pompa ciepła zmniejsza wydatki na ogrzewanie pomieszczeń, co jest głównie wyróżnianym powodem, dla którego mnóstwo osób inwestuje w tą technologię.

Jeśli urządzasz dom, lub zamierzasz naprawić przestarzały system grzewczy, zweryfikuj która pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najlepsza. W dalszej części artykułu zaprezentujemy wszystkie rodzaje pomp ciepła, wraz z ich dokładną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – perfekcja w każdym calu

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa sugeruje, przerabiają powietrze z zewnątrz i powietrze zużywane jako podstawowe źródło ciepła. Podobnie jak inne urządzenia grzewcze, ten gatunek pompy służy do zasilania w energię cieplną układu wewnętrznego ogrzewania (c.o.) a także wytworzenia odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc efektywne zestawienie pompy powietrznej, pojemnościowego podgrzewacza wody i zasobnika buforowego wody do ogrzewania. Wykorzystanie pompy ciepła powietrze – woda pozwala bez żadnego problemu ocieplić dom o rozmiarze 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Co więcej, znaczna ilość pomp ciepła na powietrze posiada także funkcje chłodzenia, co pozwala ją stosować w lato i w zimę.

Gruntowa pompa ciepła

W przypadku ziemnych pomp ciepła źródłem cieplnym jest grunt. Te urządzenia są także nazywane geotermalnymi pompami ciepła i wyróżniają się lepszą efektywnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy zimniejszych temperaturach. Najlepszą skuteczność mają przy układzie, gdy dolne źródło zostało zainstalowane w wodzie gruntowej, która przeważnie ma temperaturę większą od zera. Pompy ciepła typu grunt perfekcyjnie odnajdują się w budownictwie mieszkalnym.

Pompa ciepła na wodę

Następną opcją jest zastosowanie wody jako głównego źródła ciepła. Ten gatunek pompy ciepła wspomagany jest akcesoryjną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo oddziałuje na ostateczną wydajność energetyczną instalacji grzewczej. System wodny jest w stanie uzyskać ogromną efektywność, choćby w trakcie najostrzejszych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może być wykorzystana do ogrzewania podłogowego, kaloryferów konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Działanie pompy ciepła

Pomimo rożnych źródeł termicznych reguła działania pompy ciepła jest w sumie taka sama w każdym modelu. Każda pompa ciepła skonstruowana jest źródła pobierające ciepło z góry i z dołu. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda krążąca następnie w całym systemie grzewczym Należy podkreślić, że pompa ciepła nie wytwarza ciepła, lecz odbiera je z otoczenia, co jest najbardziej ekologicznym, znanym rozwiązaniem grzewczym. Ogromna wydajność energetyczna jest efektem unikatowej budowy. Pojawia się tu parownik, który odprowadza ciepło z powietrza, wody i gruntu do systemu. Następnie sprężarka spręża ogrzany gaz, zwiększając jego temperaturę. Gaz ten zmierza następnie do skraplacza, który zasila w ciepło wodę zapewniającą ciepło w całym domu. To co jest ubocznym produktem z procesu odzyskania ciepła zostaje przekazane do parownika. Cykl zostaje zakończony, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Wytwórcy wysokiej jakości urządzeń centralnego ogrzewania zabiegają nie tylko o wysoką wydajność energetyczną, ale również o estetykę wykonania. Pompy ciepła cechują się niewielkim rozmiarem i bezproblemowo przystosowują się do mieszkań o rozmaitej kubaturze. Mogą być operowane bezdotykowo przy pomocy praktycznej aplikacji, bądź sterownika. Wyposażone są również w rozmaitego typu funkcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb mechaniczny, co podnosi komfort obsługi. Na dodatek mogą być łączone z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dystrybutorem praktycznych pomp ciepła poprawiających wydajność energetyczną Twojego domu. Zapewniamy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub podłączanie kompleksowych układów grzewczych. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Przejdź na naszą stronę i poznaj konkretną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok