Katalogowanie

Katalogowanie stron www

Katalogowanie stron to praktyczny przepis na błyskawiczny wzrost pozycji Twojej marki w Sieci. Uważasz, że to nie prawda? Odkryj historię jednego z naszych Kontrahentów, który korzystając z naszej oferty katalogowania, wypromował swoją markę i otrzymał wiele atrakcyjnych zleceń.

Katalogowanie stron – podstawowe informacje

Najpierw zasadniczym zadaniem katalogów stron było gromadzenie aktualnych danych o lokalnych firmach. Przedsiębiorstwa przydzielane były do wybranych grup związanych z miejscem, jak i branżą świadczonych usług. W katalogach seo każdy mógł szybko odszukać danego specjalistę, bądź też sprzedawcę oczekiwanego towaru.

Trochę później internet zaczął rozszerzać się w stronę płaszczyzny masowego przekazu. Google, wdrażając nowe algorytmy indeksacji witryn, zapoczątkowało wyścig o czołową pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Teraz można łatwo zauważyć, że wyścig ten wciąż napędza konkurentów, a pozycjonowanie stron jest rozwiązaniem co raz to bardziej wieloaspektowym.

I tutaj ważne miejsce zajmują katalogi internetowe. Z słów ekspertów wynika, że suma linków prowadzących do pozycjonowanej strony, albo też w innych słowach mówiąc popularność tej witryny, to czynnik, który wywiera wpływ na pozycję strony w Google. Z tego względu, katalogi stron dość ekspresowo zaczęły być wykorzystywane jako narzędzia pozycjonerskie. Umieszczając linki do pozycjonowanej strony w skutecznych katalogach internetowych gwarantujemy sobie błyskawiczny rozwój pozycji naszej witryny w wyszukiwarce Google.

W tym momencie już zdajesz sobie sprawę z tego że katalogowanie to bardzo istotna rzecz. Przejdźmy w tym momencie do podania przykładu naszego Partnera, aby całkowicie zaprezentować Tobie mechanizm katalogowania i zmotywować Cię do skorzystania z naszych usług.

Pan Adam dodał swoją wizytówkę konkretnie 5 miesięcy temu. Zademonstrował nam swoją stronę internetową. Wyglądała całkiem przyzwoicie – kilkanaście tekstów, atrakcyjna grafika, przejrzyste funkcje. Coś jednakże było zrobione źle. Po skontrolowaniu jej pozycji w Google okazało się, że została ona umieszczona ona na 50 pozycji. Stanowczo za daleko. Pan Adam oznajmił nam także, że parę miesięcy wcześniej współdziałał on z inną agencją SEO, która przez spamowanie i mechaniczne linkowanie, doprowadziła do spadku witryny w rankingu Google. Pan Adam z niezmiernie skurczonym budżetem liczył na naszą pomoc. Obok katalogowania, zaproponowaliśmy mu także optymalizację witryny. Po paru dniach rozpoczęliśmy pracę. Przystąpiliśmy do audytu SEO i struktur konkurencyjnych. Poprawiliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać informacje o stronie do opracowanej przez nas grupy katalogów Topranking.

Pozostańmy teraz na kilka chwil przy usłudze dodawania stron do katalogów. Mieliśmy możliwość wybrać dwa warianty katalogowania – ręczne umieszczanie adresu domeny w katalogach Topranking, Topranking, lub manualne umieszczanie artykułów SEO z linkiem wiodącym do pozycjonowanej witryny, także do grupy katalogów internetowych Topranking. Zdecydowaliśmy się na tą drugą metodę. Pracujący u nas copywriterzy zredagowali kilka związanych z branżą tekstów synonimicznych, urozmaiconych o podaną im listę fraz kluczowych. Do każdego tekstu dobraliśmy odpowiednie zdjęcie, które zostało opisane w kompetentny sposób. Wystartowaliśmy z publikacją tekstów SEO w 40 katalogach. Wypuszczaliśmy 2 teksty każdego dnia, ażeby cały mechanizm katalogowania wyglądał normalnie dla robotów Google. Po zaindeksowaniu tekstów zaczęliśmy oceniać wzrost pozycji strony w Google. Po tej jednokrotnej usłudze witryna Pana Adama wzrosła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednakże koniec naszej współpracy. Pan Adam był tak bardzo szczęśliwy z początkowych rezultatów, że zechciał zainwestować w taki sam pakiet jeszcze raz. Znowu zamieściliśmy 40 wpisów w naszym zapleczu branżowym. I wydarzyło się to czego prawdopodobnie nikt z nas nie zaplanował. Pozycjonowana strona ulokowała się na 1 stronie naturalnych wyników wyszukiwania, a dosłownie na 6 miejscu. Sprawiło to, że ilość Klientów chętnych do skorzystania z usług Pana Adama wzrosła o prawie 500%.

Z opisanego przypadku możemy wywnioskować dwie rzeczy – katalogowanie stron to ciągle świetny sposób na wzmocnienie pozycji strony na liście Google, a także niezastąpiona postać reklamy w internecie.

Zainteresowaliśmy Cię naszą usługą? Masz ochotę spróbować katalogowania i zagwarantować swojej stronie lepszą pozycję w Google? Nasza oferta zostawała stworzona specjalnie dla Ciebie. Skontaktuj się z nami, a nasz ekspert przygotuje dla Ciebie konkretną wycenę!

Strona używa cookies
Ok