Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

Co robić, gdy były małżonek nie płaci alimentów?

Jeżeli od około pięciu miesięcy na rachunku rozliczeniowym nie zostały uwzględnione alimenty na syna, trzeba przedsięwziąć konieczne kroki, aby je znowu dostać. Niestety regularnie przeróżne sprawy innych ludzi wskazują jak jest to długotrwałe oraz ile możemy zarazem stracić nerwów. W sytuacji przychylenia się do „układu” środki pieniężne powinny zawsze przychodzić bezustannie. Zaś w sytuacji rozstrzygnięcia sprawy przez sąd – zwykle nie tak to się rozgrywa. W krótkim czasie po sprawie rozwodowej byli współmałżonkowie nierzadko nie planują ze sobą rozmawiać, i bywa jeszcze tak, iż któreś z nich zmienia miejsce pobytu, przykładowo wyjeżdża za granicę. Narzekają na to oboje i niepełnoletnie dziecko, które musi koniecznie mieć zapewnione godne warunki życia. Alimenty absolutnie nie są „pomysłem”, przy użyciu którego wolno zaspokajać indywidualne potrzeby. Są poświęcone naturalnie dla dziecka. To rosnące dziecko jest bezpośrednim odbiorcą tych zasobów finansowych nawet w takiej sytuacji, jeśli na własną rękę z nich nie korzysta. W jaki sposób dać sobie radę w sytuacji, gdy przez trzy miesiące wpłynęło kilka groszy z tytułu alimentów na małe dziecko?

Na początku pamiętajmy, by skontaktować się z drugim rodzicem, nawet jeżeli jest to niesłychanie trudne. Objaśnienie podstaw na samym początku zapewnia opcję obrania późniejszej taktyki. Jeśli to bynajmniej nie zapewnia jakichkolwiek efektów, spotykamy się z przemocą bądź ciszą, możemy wynająć rzetelnego adwokata, jaki zajmie się męczącą nas kwestią bardzo wnikliwie. Powinna to być lojalna osoba, a więc taka która będzie się często udzielać, będzie wspierać na każdym kroku i wyjaśni wszelakie trudności prawne.

Kiedy przychodzi czas na komornika?

Mamy szansę niezależnie wyselekcjonować komornika, u jakiego pozostawimy formularz egzekucyjny. Najlepiej kierować się położeniem pracowni i ilością zainteresowanych, których komornik musi koniecznie obsłużyć w swoim „rewirze”. O szczegóły wystarczy spytać zaufanego prawnika, który zweryfikuje, które kancelarie będą umiały efektywnie podjąć się zajęcia własności… i są nieopodal byłego małżonka. Trzeba podać wszelkie informacje, które mamy o ówczesnym mężu – oznaczenia rachunków bankowych, ubezpieczeń, akcje, adres ostatniego pobytu, PESEL oraz dane w sprawie spłacanych nieruchomości. Innymi słowy, jeżeli dobrze wiemy, iż były mąż ma konkretny majątek (często ten usilnie maskowany), musimy wszystko powiedzieć komornikowi.

Nieskuteczna egzekucja nie jest zgodna z tym, iż w ogóle nie mamy teraz jakichkolwiek sposobności na zabranie należących się środków pieniężnych. W wypadku, gdy spełniamy wymagania dochodowe, jesteśmy w stanie zabiegać o środki finansowe z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nieefektywna to innymi słowy nieuzyskanie alimentów na syna przez dwa miesiące. „Z urzędu” będą podjęte odpowiednie działania jeśli chodzi o dłużnika. Na początku wierzyciel zostanie przywołany na potrzeby wytłumaczenia sprawy. Musi koniecznie rzetelnie zaprezentować swoją sytuację rodzinną oraz majątkową, przykładowo przesłanki niepłacenia alimentów. Ponadto będzie od niego żądane dostarczenie zaświadczenia majątkowego.

W sytuacji, kiedy były partner nie ma pracy zarobkowej czy bezskutecznie szuka pracy, musi obowiązkowo zarejestrować się jako osoba bez pracy w Urzędzie Pracy. Musi dodatkowo zaakceptować propozycję pracy, gdyż w przeciwnym przypadku zostanie uznany za „umywającego ręce od przymusu alimentacyjnego”. W przypadku kiedy zarządza firmą, która daje same straty, także musi dokonać rejestracji, jednak w takim przypadku jako „osoba poszukująca pracy”. Jeśli były małżonek przeprowadza wszelkie opisane czynności (a więc „kooperuje”), niestety nie można nic więcej zrobić. Nawet, jeśli pieniędzy stale nie ma. Należyte czynności realizuje się wówczas, kiedy poprzez minione pół roku nie zapłacił on więcej aniżeli 50 procent alimentów.

Kiedy dłużnik zaczyna być ścigany za niepłacenie alimentów?

Kiedy dłużnik nieskończenie unika płacenia alimentów na dziecko, w końcu zostaje dłużnikiem ściganym przez prawo. W owej sytuacji musimy oddać wniosek o ściganie za wykroczenie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tutaj najzwyczajniej w świecie o „stałą niealimentację”, to znaczy takie sytuacje życiowe, gdzie były partner zupełnie nie chce opłacać, alimentów, bo „nie jest w humorze” oraz w zasadzie nie ma przy tym jakichkolwiek uzasadnionych powodów (szczegółowe informacje musi obowiązkowo wyjaśnić nam nasz prawnik). Jednocześnie powinniśmy wysłać prośbę do starosty, aby zarekwirowano prawo jazdy takiemu „delikwentowi” oraz wprowadzono go do rejestru dłużników. Nie będzie mógł otrzymać w ogóle pożyczki z banku, oprócz słynnych szybkich pożyczek bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeśli dobrze wiemy, że były partner rzeczywiście posiadał majątek, jednak ofiarował go dowolnemu członkowi rodziny, w takiej sytuacji mamy szansę złożyć stosowny pozew: skargę pauliańską (o której mówi kodeks cywilny) bądź zgłoszenie o popełnieniu oszustwa, jakie ma na celu utrudnić zaspokojenie praw wierzycieli. Mamy możliwość też wnioskować o „alimenty od rodziców dłużnika”, kiedy on nie jest kompletnie w stanie ich uiszczać.

Jeśli planujesz dowiedzieć się więcej, kliknij w ten link – Prawnik Toruń

Strona używa cookies
Ok