Malowanie bawialni i sal zabaw

Dzieci uwielbiają zabawę. W czasie zabaw nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to świetny patent na spędzenie wolnych chwil. Są one doskonałym zamiennikiem huśtawek w parku, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy wykreować idealne miejsce zabaw dla dzieci, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór barw oraz motywów pojawiających się w salach zabaw. Przestrzeń można dodatkowo udekorować poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel jest doskonałym balansem, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Kolory w świecie dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one stymulować rozwój dziecka: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór barw i zachowanie balansu między nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa maluch podczas malowania czy rysowania, bardzo często obrazuje jego nastrój. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Salę zabaw można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Ciekawe murale bardzo często spotykane są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie dekoracje inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Opcji jest wiele. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Pixar i DreamWorks. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym pomysłem na aranżację sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale też pobudzimy ciekawość szkraba. Malunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto uzależnić od wieku malców, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Jeśli wybierzemy jako temat przewodni projektu na przykład: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne obrazy dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – wybór farby

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Farby i podkłady użyte podczas malowanie nie mogą mieć w składzie toksyn. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takiej sytuacji sprawdzają się na przykład farby rozcieńczane wodą. Pamiętać musimy o tym, iż pośród maluchów są też uczuleniowcy. Dlatego tak istotny jest wybór niezagrażających farb.

Malowanie bawialni – korzyści

Wykorzystanie muralu jako dekoracji wszystkich sal bawialni to doskonały patent na wyróżnienie się na tle innych tego typu miejsc, a w dzisiejszych czasach ma to gigantyczne znacznie. Dzieci zapamiętają interesujące rysunki,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zamaskować jej mankamenty. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu plastyków zachęca do skorzystania ze swoich usług. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek ważne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Dzięki takim prostym zabiegom można wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach i podprawić humor.

Malowanie bawialni, sprawdź ekspertów —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok