Paintball laserowy a tradycyjny

Obecnie osoby w różnym wieku nierzadko lubią być zaskakiwani. Nie zadowala nas już tradycyjne wyjście na picie pysznych trunków, czy do klubu. Jednym z liderów wśród przepisów na interesującą integrację zatrudnionych lub wypad w gronie kolegów paintball. Wybrani fani tej lubiącej adrenalinę rozgrywki zmienili target na laser tag – również tytułowany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów opowiadających o rosnącej fali rozgłosu paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie mamy niebagatelne dysproporcje pomiędzy obiema dziedzinami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Zdecydowanie – temat bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa tradycyjnej amunicji, którą spotkamy w częściej spotykanej kategorii paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort nie występuje. Znajdą się tacy, którzy powiedzą – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, ale nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – walka przy pomocy wiązki światła ma swoje widoczne argumenty.

Bezpieczeństwo laser tagu ogarnia tak spotykających się na arenie jak i otoczenie. Nie musimy stosować szczególnych form zabezpieczenia terenu, a samej imprezie może przyglądać się grupa kibiców, zgromadzona niedaleko centrum wydarzeń.

Ktoś słusznie spyta – co w kwestii światła, które emituje broń, z której korzystamy przy paintballu laserowym. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, totalnie bezpiecznej dla oczu. Z tego powodu walczący oraz kibicujący poczują się komfortowo.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich musimy wyróżnić sprawę dotyczącą ubioru. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, ogromne emocje i dobra zabawa idą w parze z wymaganymi osłonami oraz grubymi mundurami. Zwłaszcza to grube ubranie nie jest wygodne, gdy dominuje konkretny upał w lipcu czy miesiąc później. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Strój może być praktycznie dowolny, a co za tym idzie czujemy luksus oraz luz w trakcie gry.

Dzięki temu, iż bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – powiększa się liczba zainteresowanych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a jeśli dopilnują należytych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – aczkolwiek przeważnie będzie w tej sytuacji wymagane specjalne potwierdzenie od rodzica. Brak bólu wywołanego amunicją może skusić do gry więcej kobiet.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Zapewne ogromne grono z Was choć raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Teraz laser tag daje nam to, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Co bardzo istotne – w paintballu laserowym nie działa zasada, że po jednym skutecznym ciosie od rywala wypadacie z gry. Czyż tak nie jest lepiej? Nie zatrzymujmy się na tym. Uznana firma mająca w swoim menu możliwość pogrania w laser tag z dużą dozą prawdopodobieństwa spróbuje odwzorować broń, używaną przez militaria z Polski lub zagraniczne. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, używany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Jest oczywistym, że prócz sprzetu do strzelania, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o celnym strzale lub przegranej. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w ciekawe opcje, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia zawodów i poczucia się jak biegły fan wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag teraz bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

 

Analizowaliśmy już ogrom walorów paintballa laserowego. Te argumenty, w zestawieniu z dosyć niskimi cenami prowadzą do tego, iż ten model zabawy stał się bardzo dobrym zamysłem na przeżycie popołudnia/wieczoru w asyście zżytej ze sobą kompani, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Panu Młodemu niezapomniany wieczór kawalerski. W tych czasach sama impra w klubie nie musi być wszystkim, a taka męska batalia połączy kapitalną zabawę z potrzebną dawką mocnych wrażeń, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Warte podkreślenia będzie to, że może być zorganizowany zarówno w zamkniętym pomieszczeniu, jak i na otwartym terenie.

Laser tag wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz przygotować niebanalną godzinę WF-u czy rozkręcić młodszemu pokoleniu kolonie.

To trzeba mieć na uwadze – lwia część oferujących paintball będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a ze względu zwiększoną renomę laser tagu, należałoby zagwarantować sobie miejsce dużo wcześniej, a gdy już mamy ustaloną godzinę, powinno się przybycie trochę przed terminem i zapoznanie się z regułami, działającymi na terenie obiektu organizującego rozgrywkę. Gdy już wszystko będzie gotowe, skończy się przyjaźń i rozpocznie się rywalizacja!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok