Depilacja laserowa – zabieg dla każdego

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – zapewne każda kobieta chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy macie świadomość tego czym jest hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą obcej religii, choć w ogóle to sformułowanie nie wiąże się z bóstwami i magią. Hirsutyzm to dolegliwość na którą choruje wiele dziewczyn w każdym miejscu na ziemi. Jest to fachowy termin określający zwyczajnie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być narażeni na tą chorobę, chociaż większość panów nie ma problemów z dość bujnym futerkiem. Dla kobiet jednakże to absolutny dramat.

U dziewczyn zapadających na hirsutyzm włosy pojawiają się w nadmiernej ilości na różnych częściach ciała – w strefach bikini, na dolnych partiach ciała i co najbardziej uciążliwe na twarzy. Musicie poświadczyć, że włosy na ładniej, żeńskiej twarzy nie wyglądają stylowo i kusząco. A w sumie każda z pań chce być zauważana i stylowa.

Jak do tego wszystkiego odwołuje się zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu usuwa nadmierne owłosienie z każdej partii ciała. Jest to środek bezpieczny, w szczególności polecany ludziom zapadającym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej wyjątkowej przypadłości, wywierając wpływ na komfort pacjentów.

Jeżeli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie korzystny, obligatoryjnie zaznajom się z poniższym przewodnikiem dotyczącym przebiegu epilacji, jak i leczenia nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm przejawia się chorobliwym owłosieniem w różnych miejscach. U osób z tym zaburzeniem, czarne włosy rosną nie tylko na nogach, pod pachami, czy w strefach bikini, ale także na brodzie, co nie wygląda ładnie. Hirsutyzm pojawia się jako defekt kosmetyczny. Bywa, że jest skutkiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u uroczej 100% kobiety pojawia się owłosienie w okolicach ust? Kobiecy organizm produkuje równocześnie estrogeny ( kobiece hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Czasami zdarza się, że w wyniku destabilizacji gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają produkować za dużą liczbę hormonów płci męskiej. Efektem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, jak i w pozostałych miejscach. Innymi czynnikami hirsutyzmy są między innymi zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za rozwój zbędnego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej są odpowiedzialne również sterydy (wprowadzane w rozmaitych terapiach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W przypadku zaobserwowania początkowych sygnałów hirsutyzmu rekomenduje się spotkanie u ginekologa. Po głębokim badaniu poświadczy on diagnozę i zaleci stosowne środki, lub stwierdzi, że nadmierne owłosienie jest tylko błędem kosmetycznym. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. Podczas kilku sesji raz na dobre pozbędziesz się denerwujących Cię włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem adresowanym tylko do osób narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – panie i mężczyźni, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że depilacja laserem w 100% usuwa włoski z każdej części ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy oświadczają, że jest to zabieg bezbolesny. Prawidłowe ustawienie lasera do jakości skóry zapewni Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak wytrwałe jest Twoje owłosienia. W każdym razie efekt końcowy jest taki – kompletne usunięcie owłosienia i pewność, że włosy nigdy nie powrócą.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi profesjonalna nazwa) laser przekazuje wiązkę energii, która zostaje przyswojona przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest konsekwentne naruszenie struktury włoska, który przestaje wzrastać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Podyktowane jest to cyklem wzrostu włosa. Promień laserowy absorbowany jest tylko przez włoski, które zauważalne są na skórze. Włosy będące w okresie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają wymaganej ilości promieniowania minimalnej do ich uszkodzenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak wspomina spora liczba osób, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Czarne włosy wzrastające na twarzy znikają po paru wizytach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie szokuje nas, że kobiety cierpiące na hirsutyzm decydują się na tą skuteczną formę kuracji. Depilacja laserem to nie jedynie zabieg medycyny kosmetycznej. To koło ratunkowe dla wszystkich pań, u których zbędne owłosienie wywołuje duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich pań, nie czekaj ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu wyeliminować owłosienie dla swojego komfortu? W każdym razie umów się na konsultację w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Obok standardowych zabiegów estetycznych, gabinet dostarcza profesjonalną depilację laserową z wykorzystaniem pionierskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Chcesz posiadać piękną i zadbaną skórę? My Ci to ułatwimy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: depilacja Toruń

Strona używa cookies
Ok