Strzyżenie na gorąco? Tylko u dobrego fryzjera!

Zdrowe i nawilżone włosy to pragnienie wielu kobiet i mężczyzn, ale osiągnięcie celu w zdecydowanej części sytuacji jest niemożliwe, ponieważ utrzymanie włosów w nienagannej kondycji wiąże się ze sporym wysiłkiem i poświęcenia wielu godzin, co nie jest łatwe. Na szczęście aktualnie kłopot ze zniszczonymi włosami możemy rozwiązać i to z pomocą jednego zabiegu realizowanego w studio stylizacji włosów. A przepisem na błyskawiczną poprawę stanu włosów są… gorące nożyczki.

Gorące nożyce dawniej

Bardzo prawdopodobne, że co niektórych zdziwi wiadomość, że w dawnych czasach zabieg przycinania na gorąco wykonywano przy pomocy… świecy. Oczywiście rezultaty takich działań były fatalne, a podpalanie włosów przeważnie kończyło się bezwarunkowym ich spaleniem.

O tym, że dodatnia temperatura wywiera dobry wpływ na włosy, wiemy nie od dzisiaj. Już w dawnych zaobserwowano, że dzięki wysokiej temperaturze rzeczywiste jest domknięcie struktury włosa, co powoduje, że włos zostaje ochroniony przed szkodliwymi działaniami i odzyskuje właściwy połysk.

Strzyżenie na gorąco nożyczkami Thermocut

Współcześnie zapewne nikt nie „przycina” włosów ogniem by naprawić wygląd włosów. Tym bardziej że od teraz w studio stylizacji fryzur wprowadzono wyjątkowe nożyczki na gorąco marki Jaguar Thermocut, które umożliwiają w kilka minut przywrócić osłabionym włosom nienaganny wygląd bez ryzyka, że ich stan ulegnie pogorszeniu.

Dlaczego gorące nożyczki Jaguar są wyjątkowe?

Marka Jaguar Thermocut opracowała profesjonalne gorące nożyce, dzięki którym skutki strzyżenia na gorąco są zdecydowanie lepsze niż w wypadku stylizacji realizowanych nieprzystosowanymi nożyczkami, które zamiast polepszyć stan włosów, po prostu

gorące nożyce strzyżenie gorącymi nożyczkami salon fryzur górny studio Toruń

Różnica jest miażdżąca – gorące nożyczki Jaguar jako jedyne mają niezawodny system regulacji temperatury nożyc w przedziale od dziewięćdziesięciu do 150 stopni Celsjusza, co powoduje, że fryzjer może ustawić taką temperaturę, która będzie właściwa dla konkretnego rodzaju włosów, i wpłynie na najodpowiedniejsze efekty strzyżenia na gorąco.

Rezultaty zabiegu strzyżenia gorącymi nożyczkami

Skracanie włosów gorącymi nożycami Jaguar to sprawdzony oraz skuteczny zabieg wpływający na kondycję włosów. Rezultaty podcinania gorącymi nożyczkami są widoczne już w trakcie zabiegu, ponieważ przycinane na gorąco łuski włosów pozostają zamknięte. Po zakończonym zabiegu za pomocą gorących nożyczek Jaguar, włosy są chronione przed ubytkiem pierwiastków nawilżających. Wyczuwalna jest jeszcze mniejsza podatność włosów na uszkodzenia mechaniczne.

Gorące nożyczki – zalety

Zabieg obcinania gorącymi nożycami posiada wiele zalet. Tu warto wspomnieć, że jest to zabieg, który zapewnia szybkie, dostrzegalne efekty. Dodatkowo gorące nożyczki mają rzeczywisty wpływ na naprawę
stanu
włosów i należy dodać, że jest to stan, który utrzyma się przez jakiś okres, czego nie można powiedzieć o porównywanych zabiegach fryzjerskich, które tylko na chwilę poprawiają stan włosów. W ich wypadku często jest tak, że natychmiast po umyciu głowy, włosy niestety wyglądają niezdrowo, są nieodżywione i nie błyszczą się. Należy jeszcze wspomnieć, że gorące nożyczki redukują problem z rozdwajającymi się końcówkami, ponieważ zamykają one łuski włosa, co sprawia, że nie są one wrażliwe na szkodliwe wpływy czynników zewnętrznych.

Czy strzyżenie gorącymi nożyczkami jest bezpieczne dla włosów?

Gorące nożyce kojarzą się niektórym osobom z rozgrzanymi do granic możliwości ostrzami, które mogą zniszczyć włosy. W przypadku techniki wykorzystanej w gorących nożyczkach Thermocut nie ma zagrożenia, że włosy zostaną zniszczone. Nie jest też realne, aby gorące nożyczki poparzyły skórę zarówno klienta jak i samego stylistę fryzur bo firma Jaguar także przypilnowała tego, by ich gorące ostrza zostały odpowiednio osłonięte termopowłoką wytrzymałą na duże temperatury.

Jak długo trwa zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami?

Zabieg przeprowadzony gorącymi nożyczkami trwa troszkę dłużej niż proste podcinanie włosów. Jest to uwarunkowane tym, że profesjonalne wykonanie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od stylisty w pierwszej kolejności przygotowania. Należy zdawać sobie sprawę, że przed przystąpieniem do zabiegu strzyżenia gorącymi nożyczkami, fryzjer musi zrobić test włosów, bo dzięki tym informacjom fryzjer może określić idealną temperaturę, która da najkorzystniejsze efekty. Samo cięcie powinno być zrobione z jak największą dokładnością, by poprawa stanu włosów była całościowa.

Gorące nożyczki wyłącznie w sprawdzonym studio stylizacji fryzur

Warto jest natomiast dodać, że zabieg podcinania gorącymi nożyczkami da rewelacyjne rezultaty tylko wtedy, kiedy będzie on wykonany przez zawodowego fryzjera, który perfekcyjnie potrafi dopasować właściwą temperaturę ostrzy adekwatną do indywidualnego stanu. Dodatkowo stylista fryzur wykonujący zabieg gorącymi nożyczkami powinien także umiejętnie strzyc włosy. Z tego względu zabieg strzyżenia na gorąco powinien realizować jedynie doświadczony fryzjer.

Strzyżenie gorącymi nożyczkami – polecany fryzjer w Toruniu

Gorące nożyczki Jaguar to najnowszy tego typu produkt na rynku, więc tylko kilka salonów fryzjerskich zapewnia zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami. Przykładowo w Toruniu zaledwie jeden fryzjer oferuje strzyżenie włosów z zastosowaniem bezkonkurencyjnych gorących nożyczek Thermocut.

Adres salonu fryzjerskiego, w którym sprawdzisz strzyżenie gorącymi nożyczkami:
Fryzjer Izabela&Marcin Górny. Studio fryzur, ul. Broniewskiego 90, Toruń.

Mieszkasz w Toruniu i chcesz wykonać strzyżenie gorącymi nożycami na własnych włosach? Odwiedź godne polecenia studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Strzyżenie na gorąco.

Strona używa cookies
Ok