Pływanie niemowląt, ćwiczenia na basenie – wpłyń pozytywnie na zdrowie

Zwiększenie aktywności na pływalni może odczuwalnie poprawić naszą wydolność. Nie jest to specjalnie odkrywcze zdanie, lecz nadal wiele osób nie ma pojęcia jak wiele korzyści otrzyma, kiedy wyśle swojego syna lub córkę na basen, na przykład na pływanie niemowląt albo samodzielnie uda się i skorzysta z szerokiej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Prawda jest taka, że możemy zyskać naprawdę mnóstwo, i nie należą one do najdroższych na świecie.

Pływanie niemowląt – wspomóż rozwój Twojego potomka

Wielu rodziców zastanawia się, jak zapewnić swojemu brzdącowi harmonijny i skuteczny rozwój. Dobrym rozwiązaniem może być zapisanie Waszego potomka na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? Głównie dlatego, że polega ono na wzbogacaniu swobodnego dojrzewania małego dziecka. Ambicją pływania niemowląt jest przede wszystkim podtrzymanie reakcji płodowych, na których wykwalifikowany trener winien bazować. Obowiązkiem każdego, kto oferuje tego typu zajęcia jest utworzenie dobrych obszarów dla niemowlęcia. Dziecię mające na koncie od kwartału do 3 lat nie winno spędzać w wodzie więcej niż pół godziny, a temperatura winna wynosić nieco ponad 30 stopni Celsjusza. Zajęcia nie są skomplikowane, zdecydowanie częściej bazują na dobrej zabawie. Rodzice muszą uzyskać gwarancję, że pływanie niemowląt nie jest dla ich dziecka czymś stresującym. Jeżeli pragniesz wysłać swojego potomka na takowe lekcje, nie próbuj przyoszczędzić czasu na przejrzeniu opinii w internecie. Sprawdźmy także, czy personel firmy oferującej pływanie niemowląt ma odpowiednie kwalifikacje. Musimy wiedzieć, komu oddamy pod opiekę nasze dziecko.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Kwestia oswajania się z wodą na basenie zajmuje około 4 lat. Jak już nasze maleństwo ciut podrośnie, zaczyna się faza przejściowa pomiędzy aklimatyzacją w wodzie, a faktyczną nauką pływania. Dla grzdyli w wieku od trzech do czterech lat, optymalne będzie szkolenie oparte o zajęcia dające dzieciakom sporo radości. Nadszedł moment na opanowanie zmian postawy, tematyki odpowiedniego wślizgiwania się do wody oraz – co będzie dla nas szczególnie istotne, nauczenie się chwytów przyborów pomocniczych.

Dla Waszych potomków starszych niż 4 lata, rekomendujemy już ciut bardziej skomplikowany poziom nauki. Pora spróbować przejść na zajęcia osobiście z nauczycielem w basenie oraz zaznajomienie się z takimi czynnościami jak:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Przyjęło się, że w tym wieku nasze pociechy powinny już pokonać samodzielnie ok. 10 metrów. Dobrze by było, aby po zakończeniu kursu zweryfikować umiejętności w obecności instruktora.

Pewnie zdążyliście się już zorientować, iż najlepsze dla dziecka będzie miarowe pozyskiwanie sprawności. Smyki, które skończyły 6 lat i za chwilę pójdą do szkoły, powinny przejść do etapu szkolenia zaawansowanego. Kursy na sportowej pływalni mają prowadzić do opanowania wyznaczonych stylów pływackich, m.in. dobrze znanego nam kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Kursów na basenie, takich jak nauka oraz poprawa umiejętności pływania jest mnóstwo, w tym te skierowane do młodzieży i starszego pokolenia. To dobrze o nas świadczy, iż pragniemy nadrobić coś czego z różnych powodów nie byliśmy w stanie zrobić w przeszłości. Nauka pływania z pewnością korzystnie wpłynie na stan zdrowia oraz stan naszego kręgosłupa i wiele więcej.

Aqua fitness, rehabilitacja – korzystaj z dobrodziejstw pływalni

Wzmożona aktywność w wodzie – z czego jedynie należy się cieszyć – staje się ostatnimi czasy odczuwalnie modne. Jedną z częściej wybieranych propozycji jest aqua fitness, na jakie już dziś zapisuje się ogrom kobiet. Nie powinno to dziwić – skupienie muzyki, aktywności ruchowej i wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest również bezpieczny i wyjątkowo wielokierunkowy. Woda minimalizuje efekt grawitacyjny, a jeśli wybierzemy renomowany podmiot zapewniający takie ćwiczenia – wtenczas specjalistyczny sprzęt, w który ośrodek jest wyposażony spowoduje, iż będą mogły w nich brać udział osoby , którym dokuczają urazy bądź też nie czujące się najlepiej w pływaniu.

Przyjemność, jaką powodują aktywne warsztaty przy muzyce to jedna para kaloszy, lecz basen to oprócz tego bardzo dobre pole do rehabilitacji. Dzięki warsztatom możemy w istotny sposób wesprzeć rehabilitację standardową u starszego pokolenia. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dla dzieci polecamy także pływanie korekcyjne, które może pomóc w wyeliminowaniu wad postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego niezbędne są najważniejsze zręczności pływackie. Skontaktowanie się z ekspertem jest tutaj niezbędne. Taki ekspert będzie miał specjalistyczną wiedzę o tym, które wady zdołamy przezwyciężyć z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – a może krok dalej ?

Osoby, którym spodobały się zajęcia w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy jest koncepcja Halliwick, czyli dziedzina uczenia uczestniczenia w aktywnościach na basenie. Jest on przeznaczony dla trenerów pływania, nauczycieli oraz pozostałych chętnych, którzy w przyszłości zechcą pracować z jednostkami cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Odbycie tego specjalistycznego szkolenia nadaje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak wynika z powyższego artykułu, propozycji w temacie zajęć na basenie jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Od pewnego czasu miasta i większe miejscowości często oddają do dyspozycji profesjonalne pływalnie, czekające na wszystkich amatorów pływania.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Strona używa cookies
Ok