Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy

Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nowoczesne maszyny rozlewnicze od przedsiębiorstwa Ultrapak

Dowolna linia produkcyjna musi posiadać właściwą nalewarkę, dzięki której produkt ekspresowo znajdzie się w plastikowej butelce. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, ponieważ nie zrealizuje standardów oraz zostanie zignorowany, ani za dużo – spowoduje znaczące szkody pieniężne. Dzięki firmie Ultrapak w Polsce można kupić innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w odmianie monobloków. Wszystkie wyróżniają się odporną stalową strukturą i sporą sprawnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na rozległą konsultację fachowców, którzy od lat rozwijają się w zawodzie. Nalewarki można wpasować do specyficznych życzeń Odbiorcy, np. konkretnego przetworu, efektywności albo czasu rozlewu. Doskonale sprawdzą się w różnych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów mlecznych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Efektywność maszyn rozlewniczych zawiera się w zasięgu od 3.000 do 90.000 wypełnionych butelek w przeciągu jednej godziny. Maszyna napełnia szklane i syntetyczne butelki oraz puszki do konserw. Do gęstych, zawiesistych, mających większe cząsteczki wyrobów dedykowane są dozownice. Chodzi tu m.in. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i silnikowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre karmy dla zwierząt, wyżywienie dla niemowląt. Pośród dozownic rozróżnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe i grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali rdzoodpornej.

Maszyny rozlewnicze – opis najważniejszych rodzajów

Pierwszym rodzajem są nalewarki tłokowe, które umieszczają towar w butelki bądź puszki za pośrednictwem oddzielnych tłoków zainstalowanych w cylindrach. Każdy tłok zasysa porcję wody mineralnej czy wina i sączy ją do odrębnych butelek. Dawka może liczyć od 5 – 1200 ml. Każda głowica ma niezależny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe doskonale sprawdzą się przy rozlewie przetworów z zawartością dwutlenku węgla. W zasobniku buforowym generowane jest duże ciśnienie, za sprawą którego gazowany napój nadto się „nie spieni”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe stosuje się zwykle do przelewania wyrobów w butelki szklane i PET. Są to przykładowo sosy czy przetwory, które posiadają zwartość „rzadką”, pieniącą się ewentualnie średniolepką. Sprawdzą się w dziedzinie kosmetycznej i chemicznej, albowiem są w stanie umiejscowić w szklanej butelce od 100ml – 10 l produktu. Nalewarki podciśnieniowe dostosowuje się do nalewania alkoholi czy pozostałych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tu towar jest zasysany przy zastosowaniu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest znacząco niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są najbardziej precyzyjne przy dawkowaniu produktu za pomocą narzędzi do sprawdzania objętości bądź masy – inaczej przepływomierzy. Powstają m.in. w wariancie elektromagnetycznym oraz masowym. Nalewarki do nalewu w kegi PET potrafią pracować z różnorakimi typami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Maszyny rozlewnicze do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a ściśle nalewarka STERILBOX, mogą być uzbrojone w dźwignię. Stosując ją operator rozwiera oraz zawiera kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali rdzoodpornej – MASTERKEGS – dostosowuje się zwłaszcza do branży winiarskiej, małych i dużych browarów.

Dostosowanie maszyn do istniejących linii produkcyjnych

Firma Ultrapak może też skonstruować skończoną linię produkcyjną. Zazwyczaj konsultanci przedsiębiorstwa bazują na życzeniach Zainteresowanego, przykładowo co do przetworu, który będzie przez nią produkowany, jaką powierzchnię ma ona zajmować? Do obecnej chwili z propozycji przedsiębiorstwa zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (produkujący wódkę Bols) i Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być zbudowane w wariancie monobloków lub trójbloków. W przypadku tych pierwszych Interesant może dokonać wyboru spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master oraz Master Can. W technice „sterylnej” lub Ultra Clean. Dzięki wymienionym technikom można w ekspresowym tempie wlewać towary szczególnie nieodporne bakteriologicznie, np. mleko o wydłużonym czasie zdatności do spożycia. Linie produkcyjne utworzone przez Ultrapak wyróżniają się indywidualnym zakresem, dużą efektywnością przy równoczesnym spełnieniu ekonomiczności poboru energii oraz wypełnianiem wszelakich wymogów czystości. Partnerstwo z rynkowymi potentatami w zakresie produkowania maszyn przemysłowych dało przedsiębiorstwu Ultrapak perspektywę na pozyskanie docenienia w oczach Kontrahentów. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki nim linię wytwórczą można wyposażyć w etykieciarki, zamykarki, tunele grzewcze, orientatory, rozdzielacze rzędów, narzędzia do prowadzenia kontroli oraz in.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani propozycją firmy Ultrapak, prosimy o kliknięcie w link – MASZYNY ROZLEWNICZE

Strona używa cookies
Ok